Щастлив като Лари! Трупаускас и Пател са шампиони на сингъл

Лари Тръмпаскас спечели невероятна двойка, като добави младши момчета на сингъл към титлата за кадети, която спечели вчера, докато Аная Пател беше шампионка на младши момичета в сингъл на Mark Bates Ltd Cadet, U17 и Junior Nationals.

Непоставеният Тръмпаускас победи поставения от първо място Конър Грийн във финала, с бронзови медали за Луис Прайс и Джошуа Брус.

Четвъртата поставена Пател спечели титлата си с победа над втората поставена Ейми Мариот. Бронзови медали взеха Мари Болдуин и Меган Джоунс.

Всички снимки от Michael Loveder – щракнете тук, за да видите повече на нашата страница на Flickr.

За всички резултати от турнира, Натисни тук.

Единични младши момчета

В една невероятна история Лари Тръмпаскас добави титлата за юноши към златния медал на кадетите, който спечели вчера, като незаетян играч.

Трупаускас, с баща си Лорестас в ъгъла, победи поставения от първо място Конър Грийн с 3-0 (11-8, 11-8, 11-9) на финала, докато завърши турнира, изпълнен с вяра.

Тръмпаускас потопи петия поставен Луис Прайс в пет на полуфиналите. Това беше и победа отзад, като резултатът беше 3-2 (6-11, 11-7, 3-11, 11-7, 11-7). Грийн победи Джошуа Брус с 3-1 (10-12, 11-4, 11-3, 11-8).

На четвъртфиналите имаше реванш от финала до 17 години, когато Грийн се изправи срещу Нафонг Буняпрапа. Грийн получи мярка за отмъщение – не че добрите приятели го видяха по този начин – тъй като той спечели в пет висококачествени мача (12-14, 11-8, 11-7, 9-11, 11-5).

Всъщност и четирите четвъртини изминаха дистанцията и можеха да минат във всяка посока. Брус организира среща с Грийн, докато победи Феликс Томис. Thomis затвори от 2-0 до ниво, а след това Брус трябваше да вземе таймаут за контузия за лечение на ръката си. Сигурно е проработило – той спечели решаващия с 11-4.

Прайс беше два пъти фиксиран от Том Рейнър, преди да надделее с 3-2 (11-7, 10-12, 12-10, 8-11, 11-7), а Лари Тръмпаскас сложи край на управлението на шампиона от 2021 г. Максим Стивънс с 3 -2 (6-11, 11-7, 10-12, 11-8, 12-10) марж.

Още в последните 16 двама североизточни играчи от клуба Ормсби се сблъскаха и по-ниско класираният надделя в пет, тъй като Том Рейнър преодоля третия поставен Бен Пигот с 3-2 (12-10, 5-11, 11-9, 4-11, 11-9).

Четвъртият поставен Джоузеф Хънтър също излезе, миналогодишният шампион за кадети беше победен в три от Джош Брус, въпреки че това не беше убедително три поредни, тъй като резултатите бяха 13, 9 и 7.

След като Тоби Елис, Джош Уедърби и Нахом Асгедом излязоха в групите, това означаваше, че Грийн, Буняпрапа и Прайс бяха единствените семена, които стигнаха до четвъртините.

Групова фаза

Нахом Асгедом

Реферът трябваше да извади калкулатора, за да определи квалификациите Група 7 като най-добре класираният Нахом Асгедом, вторият Джош Брус и четвъртият Джоузеф Денисън спечелиха по два пъти.

След като всички те победиха Aaron Yuk Shing Geung, това се сведе до рекорда за тройни срещи.

Денисън победи Брус с 3-0 (12-10, 11-9, 11-9), но загуби от Асгедом с 3-2 (11-9, 13-11, 4-11, 10-12, 11-6), докато Брус преодоля Асгедом с 3-0 (9, 9, 8).

И така, Денисън беше този, който взе присъдата, преди Брус, като Асгедом пропусна. Денисън също може много да се радва на победата си с 3-2 (7-11, 11-8, 11-5, 8-11, 11-9) над Geung в последния си мач.

Джеймс Хамблет и Ралф Патисън победиха осмия поставен Джош Уедърби Група 8 да го изпратят от турнира.

Третият Патисън, сребърният медалист на кадетите вчера, го победи в първия мач с резултат 3-1 (6-11, 11-4, 15-13, 11-7), а Хамблет спечели в последния кръг, също с 3-1 (11-8, 11-6, 6-11, 11-5).

Между тях вторият в класацията Хамблет победи Патисън с 3-1 (4-11, 11-9, 12-10, 11-7), за да оглави групата.

През 2021 г. се проведе повторение на финала Група 2 като шампион Максим Стивънс се изправи срещу Тоби Елис. Елис беше играчът с по-висок ранг, но резултатът беше същият като Стивънс спечели с 3-0 (11-8, 11-7, 14-12). Съчетано с победи над Якуб Пивоуар и Оуен Браун, това даде на Стивънс първото място.

Елис обаче не можа да се класира втори, тъй като след като победи третия в класацията Piwowar (6-11, 11-7, 11-6, 11-13, 12-10), той загуби от четвъртия- класира Браун в друг трилър, Браун организира огромно завръщане, за да вземе 3-2 (9-11, 6-11, 11-8, 11-5, 16-14). Браун също победи Piwowar, така че той беше този, който премина със Стивънс.

В Група 5, вторият Феликс Томис обърна крайната позиция с най-добре класирания Луис Прайс, като победи колегата си левичар с 3-1 (11-9, 11-9, 8-11, 11-6). Прайс спечели другите си два мача, срещу Хауърд Онуенг и Сам Купър, за да продължи като вицешампион.

Шампионът до 17 години от вчера, Нафонг Буняпрапа, взе Група 6, според класацията. Но шампионът на кадетите, Лари Тръмпсуакас, узурпира втория в класацията Джие Фу Там, за да мине.

Тръмпаускас спечели това с 3-1 (11-4, 11-5, 9-11, 11-9). За протокола, шампион U17 победи шампиона на кадетите с 3-1 (11-9, 9-11, 11-5, 11-9). Boonyaprapa се нуждаеше от пет, за да победи Tham с 11-9 в решаващия резултат, след като Tham се възстанови от два мача надолу.

В Група 4 всичко мина по план, Джоузеф Хънтър оглавява класирането, следван от втория Том Рейнър – беше 3-0 (11-8, 11-7, 11-9) за Хънтър, когато двойката се срещна, и двамата победиха Натаниел Сондърс и Янис Казанцидис.

Първият поставен Конър Грийн успя да се класира на първо място Група 1но не без уплаха от Бърти Кели в първия мач, човекът от Съмърсет се изправи пред решаващ, преди Грийн да избяга с 3-2 (6-11, 11-5, 11-3, 7-11, 11-4 ) победител.

Адам Денисън зае очакваното второ място и също избута Грийн, макар и в три сета (12-10, 11-7, 14-12).

Група 3 отиде с посев, докато Бен Пигот и Оли Корниш успяха да се справят – победа от четири сета за Пигот в срещата им гарантира, че той оглави купчината. Битката за третото място тръгна по пътя на четвъртия Айзък Кингам, който победи Даниел Джоунс в четири. Джоунс също се бори тежко срещу Корниш, който го победи с 3-1 (15-13, 11-8, 6-11, 16-14).

Единични младши момичета

Аная Пател победи първите две поставени, за да вземе втората си титла за деня, като спечели финала с 3-1 (11-9, 11-5, 8-11, 13-11) срещу втората поставена Ейми Мариот във финала.

Пател сложи край на серията на поставената от първо място Мари Болдуин на полуфиналите, играчът на Бейзингстоук го взе в четири (11-7, 5-11, 11-8, 11-8). В другия полувреме резултатът беше 3-2 (11-6, 11-13, 14-12, 8-11, 12-10) за Мариот над Меган Джоунс.

Последните 16 отбелязаха две превъзходни завръщания от 2-0 надолу, като Грийн и Мариот запазиха надеждите си живи. Мариот обърна масата срещу Скарлет Андерс, за да спечели със 7-11, 5-11, 11-5, 11-5, 11-9, докато Грийн бе изпреварил Евелин Пейс с 11-13, 5-11, 11-6 , 11-9, 11-7).

Мариот се представяше добре до четвъртфиналите, като изпрати Мили Рогоув със 7, 2, 7. На същия етап Болдуин сложи край на надеждите на Ерин Грийн, също в три (4, 9, 6).

Другите двама изминаха дистанцията, тъй като шампионът до 17 години Джоунс се отърси от Анна Грийн с 3-2 (12-10, 7-11, 11-9, 8-11, 11-8), а Пател сложи край на кампанията на сингъл на третия поставен Джасмин Уонг 3-2 (11-8, 9-11, 11-6, 4-11, 11-7).

Най-големите изненади бяха Група 8, където излезе най-високата играчка Джема Кер. Втората класирана Саския Кий оглави групата с три победи, но второто място зае обратното между Кер, третата Стефания Попа и четвъртата Ив Витерик.

Witterick взе присъдата, след като победи Кер в три, докато Popa я победи в четири.

Анна Грийн победи най-високо класираната играчка Аная Пател до върха Група 4. Вторият класиран Грийн се възстанови от загубата в първия мач, за да вземе следващите три и да спечели с 3-1 (11-13, 12-10, 11-3, 11-4).

Все още имаше много работа за Грийн, който трябваше да преодолее упоритата Сиена Джета с 3-2 (8-11, 11-3, 11-6, 13-15, 11-8), за да запечата първото място в група. Пател спечели срещу Джета и Кони Дюмелоу, за да се класира втори.

Жасмин Вонг спечели Група 3 както се очакваше, без да пропускате игра. Втората класирана Самадхи Удамула обаче се оттегли, губейки както от третата Бетани Елис, така и от четвъртата Аня Милн в пет. Елис възстанови дефицита от 2-0, за да спечели с 3-2 (8-11, 11-13, 11-9, 11-7, 11-7), докато Милн предотврати завръщането на Удамула, за да вземе 3-1 (11 -3, 11-9, 4-11, 5-11, 12-10).

Шампионката до 17 години Меган Джоунс успешно излезе от Група 5 на очакваното първо място, но Изабел Лакорт се издигна от трета на втора, над Ребека Савидж, благодарение на победата с 3-1 (11-13, 11-4, 11-3, 12-10) в техния мач. По-рано Лакорте трябваше да възстанови дефицита, за да победи Жасмин Кокър с 3-2 (9-11, 11-7, 12-14, 11-2, 11-4).

Ейми Мариот начело Група 2въпреки че беше обезпокоена в първия си мач от Ела Пашли, която поведе с 2-0 и 5-1, преди Мариот да се върне, за да победи с 3-2 (10-12, 10-12, 11-7, 11-4, 11- 4).

Трето класираният Пашли обаче зае второто място в квалификациите, като победи Лорън Лузмор с 3-0 (13-11, 11-6, 11-6).

Беше както се очакваше в Група 1най-поставената Мари Болдуин и втората Скарлет Андерс се класираха – въпреки че Андерс трябваше да победи с 3-2 (9-11, 11-6, 9-11, 11-3, 11-8) в последния си мач, за да вземе тази втора място.

Евелин Пейс

Ерин Грийн и Евелин Пейс успяха Група 7 в реда, който се очакваше. Седмият поставен Грийн победи Пейс с 3-1 (11-8, 11-13, 11-9, 17-15) във висококачествена среща между двамата, а и двете победиха Мейбъл Шут и Софи Ринхофер. Четвъртият Шуте се издигна над Ринхофер благодарение на победа с обратна победа с 3-2 (11-9, 6-11, 11-8, 8-11, 11-5).

Това бяха и първите две, които преминаваха от Група 6под формата на Мили Рогоув и Джоди Морис, въпреки че Морис трябваше да се възстанови от 2-1, за да потъне четвъртата класирана Холи Дейвис с 3-2 (11-6, 6-11, 9-11, 11-9, 11- 9).

Срещата между първите двама беше трилър и засенчена от Рогове с разлика 3-2 (7-11, 11-6, 12-10, 8-11, 13-11).