Манчестър Сити се самоунищожава в Мадрид, докато Реал произвежда ДРУГО чудо завръщане в Шампионската лига

То беше там. Беше им в ръцете. Толкова близо, че почти можеха да го усетят. Толкова близо, че можеха да си представят стадиона, украсен в небесносиньо и червено на 28 май. Ливърпул срещу…

дръж се. Там умря мечтата. Това няма да бъде Манчестър Сити в Париж, създавайки трети изцяло английски финал за четири години. Реал Мадрид е този, който ще се изправи срещу Ливърпул, може би на ръба на четворния, ако това изсмуче колкото може повече живот от надпреварата за титлата.

Това беше просто унищожително поражение за Манчестър Сити. Не само последствията, но и начините му. За Реал Мадрид това не беше завръщане, а възкресение. Това беше по скалата на Манчестър Юнайтед в Ноу Камп, 1999 г. Мадрид загубиха с 5-3 на обща сметка в последната минута на нормалното време; и 6-5 до пет минути след продълженията, резултат от невероятната им съпротива. Това беше първият път, когато те поведоха през всичките две равенства: в 185-ата минута на мача.

Реал Мадрид се класира до финала на Шампионската лига по драматичен начин в сряда вечерта

Победата на Реал Мадрид с 3-1 над Манчестър Сити на стадион

Победата на Реал Мадрид с 3-1 над Манчестър Сити на стадион “Сантяго Бернабеу” ги доведе до победа с общо 6-5

В резултат на това Манчестър Сити отпадна от състезанието и няма да се изправи срещу Ливърпул на финала по-късно този месец

Манчестър Сити, в Европа. Какво ще стане с тях? Нищо никога не е просто. Нищо просто. Как загубиха това, след като играха толкова добре през нощта? Минута преди Реал Мадрид да отбележи гол, Джак Грийлиш, като резерва, имаше два шанса да постави резултата извън съмнение. Първият беше изчистен от линията, вторият беше пратен встрани от самото докосване на Тибо Куртоа във вратата. И тогава те излязоха, изчезнаха. Бяха заглушили Бернабеу, играта беше толкова добра, колкото и спечелена. И тогава не беше. Както веднъж попита бивш играч: защо винаги те?

Все пак кредитирайте и Реал Мадрид. Заслуга им, че никога не знаят кога са бити. Това беше героична проява на сила, изтръгната от Сити с два гола от резервния Родриго. Той беше вдъхновен за Тони Кроос с играта без голове. Един гол в последната минута за това, което изглеждаше като утеха в бележка под линия, а след това минута по-късно за преобръщане на равенството. Сити бяха зашеметени. Те бяха по-добрата страна за почти цялата тази среща. Как може да бъде това?

Рияд Марез от Манчестър Сити откри резултата в сряда вечер, като намери гърба на мрежата в 73-ата минута

Манчестър Сити доминираше в мача и изглеждаше така, сякаш са си осигурили място на финала

О, да бъде. Карим Бензема, който запази мълчание през по-голямата част от нощта, засече центриране с воле от лявата страна на наказателното поле за първото на Родриго – Едерсон изби топката с протегнатия му крак. За втория Марко Асенсио хвърли центриране на Дани Карвахал и бразилският нападател се издигна над разтрепераната защита и прати удара си с глава покрай Едерсон. Удивително.

По-лошото предстои. Продълженията едва започнаха, когато Рубен Диас влезе несръчно на Бензема, а италианският съдия Даниеле Орсато посочи точката за дузпа. До този момент Сити беше в шок и безпорядък; Мадрид, самонадеяните богове на Шампионската лига. И без Паненка за Бензема този път. Нищо умно или фантастично. Той го удари ниско отляво на Едерсън, без да му даде шанс. След това едва надникна от Сити. Те бяха готови. Има нещо в това състезание и Мадрид. Ливърпул същото. Серийните финалисти, двамата. Все още пази повече болезнени спомени, отколкото любов към Сити.

Значи беше ли още една класика, като първия етап? Не изцяло. Периодът, в който Мадрид се върна към живота настрана, това беше до голяма степен напрегнат мач, с малко шансове. Изглеждаше така, сякаш щеше да бъде решено от гола на Сити в 17 минути след време, което даде на Манчестър Сити обща преднина от два гола. Това съвпадна с заклинание, в което домакините започнаха да изпитват първите признаци на неувереност. Улиците около Бернабеу бяха шумни и затрупани преди мача, шумът вътре беше оглушителен. Беше разкрито гигантско знаме на талисмана Бензема.

Манчестър Сити държеше преднината до 90-ата минута на мача, когато Родриго (на топката) отбеляза зашеметяващо изравняване

След това Родриго изведе гигантите от Ла Лига напред и изравни на общата база, като отбеляза отново само една минута по-късно и направи резултата 2-1

Въпреки това, докато играта продължаваше, защитната сила на Сити излизаше все повече на преден план. Ето отбора, който видяхме в този град миналия месец, срещу Атлетико. Бензема едва успя да изстреля; Едерсън едва успя да направи сериозно спасяване, докато мачът почти приключи. Кайл Уокър, който играеше през болковата бариера, беше доста брилянтен срещу Vinicius Junior, докато не накуцваше с оставащите 20 минути. Той не можеше да направи повече и един удар на светкавично бързото крило беше просто зашеметяващ. Това се проведе на пълен удар, на пързалката и в наказателното поле. Най-малката погрешна преценка можеше да бъде фатална.

И Гуардиола правеше това, което изглеждаше разумно, съдържащо промени. Илкай Гюндоган за Кевин Де Бройне беше един. Достатъчно беше равенството без голове. Това, което имаме, държим. Разбира се, те пропуснаха Де Бройне по-късно, но ретроспективното нещо е прекрасно. По това време Бернабеу беше покорен и Сити беше начело. След това, след като направи промени, за да подкрепи играта, Сити отбеляза гол.

Каква настройка от Бернардо Силва. Той тичаше през средата, сърцето на Бернабеу, привличайки противници, създавайки пространство. Габриел Жезус беше на работа и изглеждаше очевидната топка. Но това е Сити, така че Силва го игнорира и се насочи към нещо далеч по-трудно. Телепатично той усети, че Марез пристига като влак. Той отхвърли Исус и вместо това го включи. Ударът на Марез беше толкова силен, че нямаше значение, че беше сравнително близо до Куртоа във вратата. Беше безсилен да го предотврати. Това беше седмият за Марез в надпреварата, рекорд за Сити в Шампионската лига. Не че сега някой ще си спомни това.

Мачът премина в продължения и Манчестър Сити получиха 30 минути, за да поддържат мечтата си за Шампионска лига жива

Рубен Диас обаче влезе неумело срещу Бензема и даде дузпа, която нападателят вкара в долния десен ъгъл

ФАКТИ ЗА МАЧ

Манчестър Сити, стартиращ XI: Едерсон, Уокър, Диас, Лапорт, Кансело, Родриго, Де Бройне, Бернардо, Марез, Хесус, Фоден

Subs: Стефен, Карсън, Аке, Стърлинг, Гюндоган, Грилиш, Зинченко, Фернандиньо, Игън-Райли, Палмър, Макати, Лавия

Реал Мадрид сзапочвайки XI: Куртоа Карвахал, Милитао, Начо, Менди, Каземиро, Модрич, Кроос, Валверде, Бензема, Винисиус

Subs: Лунин, Фуидиас, Алаба, Валехо, Асенсио, Марсело, Йович, Васкес, Себалос, Родриго, Мариано, Камавинга,

Някои смятат, че това да бъдеш мениджър на Реал Мадрид е просто случай да накараш 11 играчи на терена и да ги оставиш да летят; че спокойното държание на Карло Анчелоти е резултат от живота на лесна улица. Ето един мач, който показа защо един треньор получава концерта на Реал Мадрид. Не е лесно да играеш с най-добрите отбори в света; не е лесно да съпоставим Пеп Гуардиола и Манчестър Сити. И Анчелоти не е пасивното присъствие, което понякога изглежда. Няколко пъти през първото полувреме той даде няколко не особено изтънчени сигнала – протегнати ръце в универсалния жест на WTF, когато пасовете се заблуждават или топката просто се хвърляше в пространството – и амбицията на Мадрид постепенно нараства.

Вижте, ако не сте водили до продълженията във реванша, вие сте се разминали с един и Анчелоти ще знае това. Въпреки това неговият отбор остана в играта. Те останаха достатъчно близо, за да го спечелят в крайна сметка и това зависи от него. Де Бройне беше свален, защото до голяма степен Мадрид го анулира. Анчелоти използва Лука Модрич, за да спре Родри да изнесе топката от гърба; той ограничи въздействието на Марез до гола. Би било погрешно да се каже, че Мадрид е имал късмет. На части това беше много професионално изпълнение.

Както и в Манчестър, Сити имаше шанс да постави Мадрид под значителен натиск през първото полувреме. Те се втурнаха към преднина от два гола в първия мач, но това беше по-предпазливо. Нямаше шок и страхопочитание, но Силва можеше да окаже голямо влияние. В 20-ата минута Фил Фодън спечели топката отдясно, а Родри избра Де Бройне, който бързо прехвърли топката към Силва. Ъгълът беше тесен, но Силва удари добре топката, а Куртоа се справи отлично, за да я предотврати.

Имаше и много игли. Само осем минути изминаха и реферът Орсато даде жълт картон на Аймерик Лапорт и Модрич след ожесточен сблъсък. Изглеждаше, че Лапорт е нанесъл шамар и след това се строполи на пода, сякаш от отдръпване. Всичко беше малко смешно наистина, но не и поведението, което Гуардиола би намерил за забавно. Неговият централен полузащитник получи резерва толкова скоро, а Бензема се разхожда. Това беше ранен признак на недисциплина. Когато Сити преразгледа какво може да е било, е вероятно запазването на главите да бъде на първо място в дневния ред.

Реал Мадрид бяха възхитени от резултата и веднага започнаха да празнуват един с друг, когато излезе последният съдийски сигнал

В резултат на това Манчестър Сити не успя да си осигури място на финала на Шампионската лига в Париж по-късно този месец

Изживейте отново действието, както се случи с отразяването на Sportsmail за полуфиналния сблъсък на Шампионската лига между Реал Мадрид и Манчестър Сити.