Анди Мъри организира срещата на Madrid Open с Новак Джокович: „Не би трябвало да имам шанс“, казва британецът | Тенис новини

Анди Мъри претендира за първа победа над играч от топ 20 тази година с победа с 6-1 3-6 6-2 над Денис Шаповалов; Следващото Мъри ще се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович, който се класира в последните 16 с поредна победа в сета над Гаел Монфис; младият британец Джак Дрейпър е разстроен от Андрей Рубльов

Последна актуализация: 04/05/22 11:15ч

Анди Мъри победи Денис Шаповалов с 6-1 3-6 6-2, за да създаде сблъсък от 1/16 с Новак Джокович на Мадрид Оупън

Моля, използвайте браузъра Chrome за по-достъпен видео плейър

Анди Мъри казва, че “не трябва да има шанс” да разстрои Новак Джокович, след като се сблъска със световния номер 1 в третия кръг на Откритото първенство на Мадрид в това, което ще бъде първата им среща на ATP Tour от 2017 г.

34-годишният Мъри надмина Денис Шаповалов в трилър от три сета във вторник вечерта и сега ще се изправи срещу Джокович в осминафиналите, след като сърбинът изгони Гаел Монфис в поредни сети.

Говорейки в интервюто си след мача, Мъри, който получи уайлдкард за това събитие, каза за 37-ия си сблъсък в кариерата с Джокович: „Той очевидно е номер 1 в света [and] Играя с метален бедро, така че не би трябвало да имам шанс.

“Мислих за това малко в началото на третия сет. Не знаех дали ще получа шанса да играя отново такива мачове.”

Това беше първата победа за Мъри тази година над играч от топ 20

Мъри: Играта ми е в добра форма

„На теория не би трябвало да имам шанс в мача, но се поставих в страхотна позиция“, продължи Мъри.

„Работих изключително усилено през последните пет или шест седмици, за да стигна до тук и това е фантастична възможност да играя отново срещу него на огромен корт в голям турнир. Играта ми е в добра форма.

„Движението ми беше много по-добро, отколкото в началото на годината и това прави огромна разлика за цялата ми игра. Позволява ми да вземам различни решения на корта. Ще имам фантастично отношение в мача , дайте всичко от себе си и вижте къде съм.”

Джокович каза за Мъри: „Той се движи добре, играе все по-добре. Наистина е фантастично да се види, защото той е важен играч за нашата игра.

„Той остави своя отпечатък в историята на нашия спорт, като спечели множество шлемове и златни медали и [reaching] № 1 в света. Той е едно от най-важните имена, които имаме.

„Да го имаш още да се състезава е страхотно и дори да играе [a] високото ниво с течение на времето е впечатляващо, като се има предвид операцията и това, което е преживял през последните няколко години. Неговата устойчивост и борбен дух са наистина вдъхновяващи.”

Джокович похвали Мъри, че се бори от многобройни контузии, заявявайки, че е вдъхновен от издръжливостта на шотландеца

Мъри смая Шаповалов в Мадрид

Мъри показа превъзходна игра в първия сет във вторник вечерта, преди Шаповалов да се бори усилено, за да изравни мача.

Въпреки това, двукратният шампион – Мъри спечели този турнир през 2008 и 2015 г. – не трябваше да бъде лишаван от първата си победа над играч от топ 20 тази година, като в крайна сметка потвърди победа с 6-1 3-6 6-2 за два часа и девет минути.

Шотландецът, който отбеляза завръщането си на клей за първи път от две години с поредна победа срещу Доминик Тийм в първия кръг, се оказа твърде силен за Шаповалов в решаването.

Мъри се надпреварва в ранна преднина в надпреварата, нарушавайки подаването на Шаповалов два пъти по пътя към първия сет за 36 минути.

Шаповалов блъсна силно Мъри в Мадрид

Британският номер 3, зад Камерън Нори и Дан Еванс във вътрешната ранглиста, засили повече натиск върху сервиса на Шаповалов в петия гейм от втория сет.

Мъри пропиля две точки за пробив и бе счупен за първи път в мача в следващия гейм, за да изостави 5-2, преди Шаповалов да изравни в един сет след един час и 25 минути игра.

Решаващият сет продължи със сервис до петия гейм, преди Мъри да се възползва от първата си точка за пробив в сета и да поведе напред с 4-2.

Мъри, който в момента е 78-ми в ранглистата на ATP, отново се задържа за 5-2 и напред с 40-0 при сервис на Шаповалов, преди да запечата още една впечатляваща победа при третата си мачбол.

Джокович определи поредната си победа в сетовете над Гаел Монфис на Мадрид Мастърс като най-доброто си представяне за 2022 г.

Джокович гарантира място № 1; Дрейпър не успява да разстрои Рубльов

Джокович, който участва едва в четвъртия си турнир за сезона след трудно време извън терена, разшири перфектния си рекорд срещу Монфис до 18 победи от толкова мача.

Сърбинът гарантира рекордно удължена 369-та седмица начело в ранглистата на ATP с победа с 6-3 6-2.

Джокович започна своята кандидатура за четвърта титла на Madrid Open с победа с 6-3 6-2 във втория кръг над Монфис

По-рано във вторник Джак Дрейпър не успя да постигне голям скалп при загуба във втория рунд от Андрей Рубльов.

20-годишният футболист е на път да стане следващият британски играч, който пробие в топ 100 и той отново показа огромния си потенциал срещу шестия поставен Рубльов, който победи Джокович в родния си град Белград, за да спечели последния си турнир.

Дрейпър победи руския си опонент в първия сет и поведе с 3-0 в третия, но Рубльов отвърна на удара, за да спечели с 2-6 6-4 7-5.

Джак Дрейпър положи доблестни усилия срещу Андрей Рубльов

Дрейпър нокаутира играча от топ 30 Лоренцо Сонего в първия рунд в първия си мач на ниво турне на клей и той използва големия си сервис с лява ръка и форхенд, за да шокира Рубльов в ранните етапи.

Младият британец, който се справи с Джокович на Уимбълдън миналата година, също притежава добър удар и се чувства комфортно в мрежата, а той се бори от пробив във секундата, преди Рубльов да продължи отново напред.

Дрейпър изглеждаше така, сякаш можеше да намери начин да спечели, когато взе първите три игри на решаващия, но след като започнаха крампи, Рубльов беше този, който в крайна сметка намери път.

Не забравяйте да ни последвате skysports.com/tennisнашия акаунт в Twitter @skysportstennis & Sky Sports – в движение! Наличен за изтегляне сега на – iPhone и iPad и Android